Reedel 3. jõulukuu päeval kell 15.00 toimub Kuressaare Laurentiuse kirikus piiskoplik jumalateenistus, kus jutlustab piiskop Joel Luhamets. Jumalateenistusel teenib lauluga ansambel Collecta dirigent Ülle Reinsoo juhatusel, kellele antakse sündmuse raames üle EELK teeneteristi III järk.

Piiskop Joel Luhamets tegutseb karjasena piiskopina 6 kirikupiirkonnas sh. Saarte praostkonnas.
Joel Luhamets on viimase ajaleht Eesti Kirik juhtkirjas kirjutanud osadusest muuhulgas järgmist: Piibel peab osadust väga oluliseks. Kiri heebrealastele hoiatab: "Ärge jätke unarusse oma koguduse kooskäimist." Koos olemine ja kokku saamine on Jumala rahva jaoks vaimuliku kasvamisel väga oluline. Apostellikus usutunnistuses me tunnistame: "me usume pühade osadust". Jumala rahva hulka kuulumine kasvatab meid. Osadus on kristliku usu oluline osa. Kui me üksteist armastame, siis tunneme vajadust üksteise järele. Me otsime kaaskristlaste lähedust ja otsime ka Jumala lähedust. Usu puhul ei ole oluline see, mida me Jumalalt saame, vaid me vajame Jumalat ennast. Armastuse puhul ei küsi me seda, mida teistelt saada võime, vaid igatseme teiste järele ja soovime koos olla.