Foto: e-kirik / Toomas Nigola

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Pärnu Eliisabeti koguduse nõukogu valis oma tänasel koosolekul koguduse uueks õpetajaks praegu Põlva kogudust teeniva õp Toomas Nigola.

Õpetaja Nigola võtab koguduse teenimise novembri algusest üle õpetajalt Tõnu Taremaalt, kelle ametiaeg lõpeb oktoobriga vanuse tõttu. Uue õpetaja palvel ja nõukogu heakskiidul jätkab õp Taremaa siiski veel mõnda aega ka uue õpetaja abilisena koguduse abiõpetaja rollis.

Toomas Nigola on sünnilt pärnakas ja siin ka üles kasvanud. Ta on teeninud vaimulikuna Kambja kogudust, seejärel olnud paar aastat Pärnu Eliisabeti koguduses toonase õpetaja Enn Auksmanni abilisena ning 2007. aasta suvest teeninud Põlva Maarja koguduse õpetajana. Ka on ta tegev kaplanina Kaitseliidus ning Politsei- ja Piirivalveametis. Käesoleva aasta jaanuaril valis EELK vaimulike konverents ta EELK aasta vaimulikuks. Toomas Nigola on ka EELK kirikuvalitsuse ehk konsistooriumi liige.

Oma programmilises sõnavõtus koguduse nõukogu ees rõhutas õpetaja Nigola vajadust anda senisest rohkem juhtrolle koguduse vabatahtlikele kaastöölistele, jätkates samas teoloogiliselt kogudusele harjumuspärast alalhoidlikku joont.