Meie Isa palvet on võimalik koos lugeda ka Kuressaare Laurentiuse kirikus.  Foto Anti Toplaan
Suurel Nejapäeval kell 11.45.12.00 toimub Kuressaare Laurentiuse kirikus Meie Isa palve kooslugemine mida juhatab Tõnu Veldre. Orelil mängib Rita Naaber. Sündmusest toimub ülekanne koguduse FB lehel: https://www.facebook.com/Laurentiusekogudus/

Meie Isa palvepäeva eesmärk on ühendada kõik eestimaalased läbi ühise palve.

Peapiiskop Urmas Viilma kutsub omalt poolt üles liituma Meie Isa palve lugemisega kõikides meie kogudustes Suurel Neljapäeval, 28. märtsil kell 11.45.

Tegemist on Eesti Kirikute Nõukogu Meie Isa palve teema-aasta ühe olulisema ettevõtmisega, mille initsiatiivi juured on just meie kirikus. Seepärast oleks loomulik, kui me luteri kirikuga oleksime palvetamisel aktiivselt kaasas.

Sel aastal võime tähistada ka Meie Isa palve eesti keelde tõlkimise juubeliaastat, sest möödub 500 aastat Kullamaa vakuraamatu ehk Kullamaa katekismuse kirjutamise algusest. Just Kullamaa vakuraamatus on esimest korda nii Meie Isa palve, Maarja tervitus kui ka usutunnistus eestikeelsena üles märgitud. On üsna tõenäoline, et emakeelsed palvetekstid hakkasid 16. sajandi keskel levima just reformatsiooni ideede tuules, mis annab loomuliku põhjenduse, miks luteri kirikuna peame Meie Isa palve ühist palvetamist oluliseks.

Peapiiskop kutsub üles, Suurel Neljapäeval, kell 11.45 Meie Isa palvet palvetama üksi või kellegagi koos just seal, kus parasjagu viibite. Võite kutsuda ka inimesed kirikusse ühislugemisele, mille eel või järel võib helistada ka kirikukelli. Julgustav on teadmine, et sel päeval ja hetkel liituvad Meie Isa palve lugemisega ilmselt kümned tuhanded kristlased ja ka mittekristlased üle kogu Eestimaa.

Palvetame Meie Isa palvet Suurel Neljapäeval meeleparanduse ja rahu palvena, hüüdes Isa poole vajadusest abi ja kinnituse järele.

Igaüks osaleda just seal, kus ta parasjagu on või olla kaasas raadioülekandega Raadio7-s ja Pereraadios või ürituse “Meie Isa palve” veebilehel: https://meieisapalve.ee/

Üheskoos saame paluda ja näidata, et ühtsus, armastus ja rahu on võimalikud. Meie palve ja osalus võivad muuta maailma.

Kohtumiseni palvepäeval, kus koos loome lootuse silda üksteise ja Jumala vahele.