Kuressaare koguduse naisansambel Rita Naaberi juhendamisel Foto: Anti Toplaan
Kuressaare Laurentiuse koguduses tegutseb kaks koori naisansambel Rita Naaberi ja koguduse segakoor Sauer Anneli tarkmeele juhendamisel.

Mõlemad kollektiivid harjutavad koorilaulu vähemalt kord nädalas koguduse majas ning kodukirikus teenivad lauluga kaasa olulisematel teenistustel ja kirikupühadel. Nendest koorides on koguduse segakoor esimene saarel järjepidevalt tegutsenud eestikeelne koor millel on seljataga juba üle 135 tegevusaasta.

Nii nagu teisedki kirikukoorid on alanud lauluhooaja suurimaks eesmärgiks osaleda EELK Kirikupäeval ja laulupeol Viljandis 28.-30. juunini 2024 aastal.

Koorid osalevad tavaliselt ka nii maakondlikel kui üldlaulupidudel kuid olulisemaks ülesandeks on teenida kaasa jumalateenistustel kas siis kodu või teistes kirikutes. Nii ootab koguduse segakoori ees külastus Läänemaale Ridala kogudusse kus teenitakse kaasa 1 oktoobril toimuva jumalateenistusel.

Soovi korral saab huviline uue hooaja alguses liituda, kas nais või segakooriga, võttes otse ühendust kooride dirigentidega:

Segakoor Anneli Tarmeel:  tel. 5548570; epost: anneli_tarkmeel@hotmail.com
Naisansambel: Rita Naaber: tel. 55583968; e-post: ritanaaber@gmail.com