Lõikuskuu teisel kolmapäeval toimus Kuressaare Laurentiuse kirikus koguduse ja Saaremaa vallaga Saare maakonna teemant- ja kuldpulmapaaride õnnitlemine.
Foto: Irina Mägi

Oma abielu 60. aastapäeva oli kogunenud tähistama 6 ja 50. aastapäeva 33. abielupaari.
8 aastat järjest aset leidnud südamlikul sündmusel kõnelesid koguduse õpetaja, abivallavanem Kristiina Maripuu ja volikogu esimees Jaanus Tamkivi.
Muusikaliste vahepaladega esinesid Anneli Tarkmeel (vokaal) ja Edoardo Narbona (klaver).
Kuna paljud ümmarguse abielujuubelini jõudnud paarid ei ei ole omal saanud oma abielu kirikus laulatada, kõlasid kirikus pühakirjatekstid abielust, truudusest ja armastusest. Tuntuim neist on armastuse ülemlaulu apostel Pauluse 1 kirjast Korintlastele 13 peatükist:
Armastus on pika meelega, armastus hellitab, ta ei ole kade, armastus ei kelgi ega hoople, ta ei käitu näotult, ta ei otsi omakasu, ta ei ärritu. Ta ei jäta meelde paha, tal ei ole rõõmu ülekohtust, aga ta rõõmustab tõe üle. Ta lepib kõigega, ta usub kõike, ta loodab kõike, ta talub kõike. Armastus ei hääbu kunagi.
Ent nüüd jääb usk, lootus, armastus, need kolm, aga suurim neist on armastus.