Lauritsapäeval 10. augustil pidas EELK vaimulike konverentsi juhatus töökoosoleku Kuressaares millega seoses peeti ühiselt Laurentiuse kirikus Lauritsapäeva jumalateenistust, kus teenisid kaasa juhatuse liikmed ja jutlustas kohalikule kogudusele varasemast tuttav õp. Kaido Soom

Vaimulike konverentsi liikmed on EELK vaimulikud. Vaimulike konverentsi võimkonda kuulub õpetuse aluste muutmine, liturgia käsiraamatu ja õpetusliku sisuga oikumeeniliste kokkulepete heakskiitmine enne küsimuse otsustamist piiskoplikus nõukogus või kirikukogus. Konverents valib iga aastal endi keskelt aasta vaimuliku, kelleks käesoleval aastal peetud virtuaalkonverentsil osutus valituks Valjala, Kaarma ja Muhu koguduste õpetaja Hannes Nelis.

Kuressaare Laurentiuse koguduse kiriku nimepäeva jumalateenistusel teenisid kaasa Tartu praostkonna vikaarõpetaja Kaido Soom, Tartu Jaani koguduse õpetaja Triin Käpp, Anti Toplaan, EELK vikaarõpetaja Kristel Engman ja koguduse abiõpetaja Tiina Ool.

2022 aasta Vaimulike konverents toimub 25.-26. jaanuaril Nelijärvel