Tiina Janno Audru kiriku juures 2023 aasta sügisel         Foto: Anti Toplaan

Eeloleval pühapäeval 21. jaanuaril jutlustab haiglakaplan ja Saarte praostkonna vikaarõpetaja Tiina Janno Kuressaare kirikus jumalateenistusel ja osaleb kirikukohvilaua külalisena kl. 13.00 koguduse majas.

Tiina on sündinud  Kuressaares, kus 1988 aastal on ka ristitud ja konfirmeeritud. Vahetult pärast koguduse liikmeks saamist alustas ta laste pühapäevakooli õpetajana ja on jätkanud seda ka hiljem, kui on teeninud juba vaimulikuna Pärnu praostkonna kogudusi.

Tiina on hea näide elukestvast õppijast, kes on õppinud kiriklikku laste- ja noortetööd, religioonipedagoogikat ja kirikumuusikat. Ta on õppinud UI-s usuteadust 1997–2002, läbinud pastoraalseminari 2003 ja täiendanud end missioloogias UNISA magistrikursustel Budapestis. Ordineeritud õpetajaks 8. augustil 2003 aastal.
Tiina on teeninud Audru kogudust õpetajana alates 2003, Tõstamaa hooldajaõpetajana alates 2004.Tiina on olnud Pärnu abipraost 2006–2008. Kirikukogu liige 2005–2009, 2013–2017. Nomineerimiskomisjoni liige 2013–2017. Olnud Audru koolis religiooni ja huviringi õpetaja.

Koostööst kohaliku kogukonnaga tunnistasid head suhted kohaliku valla, muuseumi, kooli ja kultuurimajaga. Audru kogudus on teda hinnanud kui suure empaatiavõime ja avatud suhtlemisega vaimulikuna. 2017 aastast on ta tegutsenud, paralleelselt koguduse teenimisega, Orissaare muusikakooli kitarriõpetajana.

2019 naasis Tiina elama Saaremaale, mis oli seotud tema vanematega, kellele ta on soovinud nende vanaduspõlves abiks ja toeks olla. Alanud aasta 4. jaanuaril saatis Tiina Kihelkonna kirikus viimsele teele oma isa Jüri Janno, kes küüditati omal ajal lapsena koos oma isa, praost Arnolt Janno perega, lähedalasuvast pastoraadist Siberisse.

Alates Saaremaale naasmisest on Tiina olnud Saarte praostkonna vikaarõpetaja, aidates vajadusel teenida Orissaare kogudust. Orissaare Muusikakooli õpetaja ameti kõrvalt on Tiina võtnud oma misjooniks pühenduda alates 2020. aasta sügisest tööle Kuressaare Haigla hingehoidajana. Soov oma tegevusvaldkonda põhjalikult tundma õppida on viinud teda uuesti koolipinki, omandamaks UI juures teine magistrikraad hingehoiu valdkonnas.

Kuressaare Haigla SA ravijuht dr. Edward Laane ütleb esildisele lisatud soovituskirjas: „Tänu Tiinale on Kuresaare Haigla ravikvaliteet ja meie patisentide rahulolu tõusnud. Me hindame Tiina Jannot väga, kelle töö on eeskujuks ka teistele haiglatele Eestis.“

Tiina on lisaks väga mitmekülgne loominguinimene, kelle sõnaseadmise oskusest on saanud osa Ajaleht Eesti Kirik lugejad ja Vennaste koguduse Loosungiraamatu kasutajad. Tiinale meeldib end väljendada ka kunstis.