Kuressaare Laurentise koguduses peeti lõikuskuu alguses ristimis- ja leeripüha jumalateenistust, kus leeriõnnistuse sai 6 uut koguduse liiget. Suvist leerikursust peeti, vaatamata palavatele ilmadele kombineeritud õppena nii reaalsete kohtumise kui virtuaalsete tundidena, mida viisid läbi koguduse vaimulikud.
Pildil vasakult paremale: Tiina Ool, Kristina Pannel, Maarja Veide, Marita Veide, Karli Leemet, Margus Kivi, Jaanika Niklas ja Anti Toplaan. Foto: Irina Mägi

Leerilaste sõnul, kogesid nad leerikursust väga meeldiva kogemusena. Kiriklik õnnistamine oli veidi pingelisem, mis on suurte sündmuste puhul tavaline, aga meeldiv ja igaveseks meeldejääv kogemus. Leeris käimine andis osalejatele elule uue vaatenurga ja hingamise. Tore oli tutvuda leerikaaslastega, kes jäid samamoodi südamesse.
Ühiselt kaunistati kirikut ja jumalateenistuseks kirjutas iga leerilaps oma isikliku palve.
Sügisleerikursus algab Kuressaare koguduse majas esimese kohtumisega 5. oktoobril kell 17.30. Leeriõnnistamine toimub 4. advendipühapäeval. Lähem info ja registreerimine tel. 51 48 199 või e-posti aadressil: kuressaare@eelk.ee