Kuressaare kirikusse jõudis täna maast laeni ulatuv jõulupuu, mille kinkis sarnaselt varasemale advendikuusele, koguduse nõukogu liige, Ivo Uustuld. Keskpäeval olid kuuske vastu võtmas ja üles seadmas kirikumees Tõnu Veldre ja vabatahtlik Aldur Kungla.

Tõnu Veldre ja Aldur Kungla rõõmustavad kauni jõulupuu üle. Foto: Anti Toplaan

Jõulupuu ehib juba laupäeva õhtust täiskasvanute ristimispüha ning pühapäevast leeripüha, millele järgneb koguduse laste jõulupuu.

Etnoloog Ants Viires toob ära esimese teadaoleva jõulupuu mainimise kirjasõnas Eestis. Bremeni kandist Eestisse tulnud Johann Heinrich Koch (1760–1828), Kärla Maarja Magdaleena koguduse pastor (1795 -1828), on Saaremaal viljapuude ja kartulite kasvatamise kõrval levitanud ka “…kena kommet jõulupuud süüdata”. Ta rajas ka kena pargi Kärla kirikumõisa juurde ja oli nii üks esimesi maastikukujundajaid Eestis. Ta on töötanud ka Läänemaal, koduõpetajana Saastna mõisas. Omaaegse Anseküla pastori ja Saaremaa ajaloo talletaja Martin Körberi teatel püstitas omaaegne Kärla pastor nüüdseks hävinud koguduse pastoraati Eesti esimese tubase jõulupuu 236 aastat tagasi.