Eeloleva pühapäeva 21. mai kl. 13.00 koguduse majas toimuva kirikukohvilaua külaliseks on Kuressaare teatri juhatuse liige ja näitleja Piret Rauk.
Foto:  SA Kuressaare Teater koduleht; autor:  Mari-Liis Nellis

"Piret Rauk ütleb enda kohta: Olen sündinud Kingissepa haiglas. Aprillis 1970. Üles kasvanud ja koolis käinud Orissaares. Ema poolt muhulane, isa poolt saarlane. Kõik vanemad ja vanavanemad… on ristitud Õigeusu kirikus. Ja see on mind kindlasti mõjutanud. Palju olen istunud kirikus vanaema süles. Palju matuseid (minu vanaisa oli fotograaf). Ikoonid olid tavaliselt pimedas toa nurgas- seepärast oli see hirmutav.

Lõpetasin Orissaare Keskkooli. Seejärel Lavakunsti kateedri. Töötanud Viljandi Ugalas ja Pärnu Endlas näitlejana. 2005.aasta lõpus jõudsin Saaremaale. Töötan tänaseni Kuressaare Teatris. Linnateatrist on saanud lihtsalt Kuressaare Teater. Minu poeg lõpetab sel kevadel Nooruse Põhikooli."

Eelmisel aastal tähistati Kuressaare Laurentiuse koguduse 500. aastapäeva muuhulgas Tartu Toomteatri lavastusega Mika Valtari romaani "Riigi saladus" ainetel. Piret tuli pärast etendust minu juurde, sooviga saada koguduse liikmeks. Hilisemas vestluses mõistsin, et vaimne teekond kristalsena, mis oli alguse saanud juba mandril, jätkub oma loomulikku rada ka äsja 460. aastapäeva tähistatud Kuressaare linnas. Oma ajalikust ja vaimulikust teekonnast räägib Piret lähemalt eeloleval pühapäeval koguduse majas, pärast kirikus toimuvat jumalateenistust.