EELK Kuressaare koguduse aasta esimese kirikukohviaua külaliseks on Saaremaa Gümnaasiumi direktor Ivo Visak. Kohtumine vastse koolijuhiga toimub eeloleval pühapäeval 16. jaanuaril kell 13.00 Kuressaare koguduse maja saalis (Kauba tn 5 hoovimajas).

Ivo Visak koos Anti Toplaanega 2021 aasta septembris

Ivo Visak on lõpetaud Tartu Kivilinna Gümnaasiumi ja soovis kooliajal saada graafiliseks disaineriks, aga vaatamata füüsikakallakuga koolile ja huvi ajaloo vastu kallutas ülikooliõpingud Tartu Ülikooli usuteaduskonna kasuks.  Ivo meenutab tänutundega oma õppejõude, eesotsas Tõnu Lehtsaarega ja ta hindab Saaremaa Gümnaasiumi pakutavat võimalust õppida religioonilugu.

Ivo Visak on õpetanud ajalugu- ja ühiskonnaõpetust ja Tallinna 37. keskkoolis. Samas koolis graafilise disaini ja väitlusõpetaja õpetamise kogemusega, asus Ivo tegutsema Eesti Noorteühenduste Liitu, et noorte soovid jõuaksid nii valla kui linnajuhtide kõrvu. Peatselt asus ta selle organisatsioon juhiks ja õpetajaametisse Laagna gümnaasiumis. Ivo teeneks on arendada väitluskuntsi valimiste kontekstid kooli keskkonnas ja tema algatusel on paljud 16-17 aastased noored läinud esimest korda valima.

Ivole on Saaremaa meeldinud alates lapsepõlvest mida ta on külastanud koos isaga, kes käis siin külas oma sõbral. Riigigümnaasiumi uueks juhiks kandideerides julges ta välja pakkuda mitmeid uusi ideid. Tema arvates on Saaremaa väga põnev koht, kus on korraga nii linn kui loodus selle kõrval.

Tema arvates on Saaremaa parim koht kus elada ja töötada. 2020 aastaks oli valitud enamik uue gümnaasiumi õpetajatest, kuna lisaks kogenud pedagoogidele, on  mitmed noored pered saanud seeläbi võimaluse tulla tagasi tööle kodusaarele.

Saaremaa Gümnaasiumi õppekavas on kohustuslik kursus väitluskunsti ja saarluse kursus. Viimast hakatakse õpetama alates 2022 aasta märtsist. Saaremaa gümnaasiumis õpetatakse vanade klassikaliste keelte nagu kreeka ja ladina keele kõrval ka Hiina ja Taani keeli.