Kogudusel on külas Südamekodu juhataja Piret Pihel

Eeloleval pühapäeval 20.12 kl. 13.00 on Kuressaare koguduse majas kirikukohvi külaliseks Saaremaa Südamekodu juhataja Piret Pihel. Räägime elust ja tööst elu hapral piiril ja kuidas selle kõige keskel vaimselt toime tulla.
Piret on öelnud enda kohta järgmist: Olen lõpetanud Tartu Ülikooli majandusgeoraafina. Töötanud õpetajana, kirjutanud georaafiaõpiku, töövihiku ja õpetaja metoodilise juhendi 9. klassile (2002). Kümme aastat olin Saaremaa Arenduskeskuse juhataja (2008 – 2019). Sellelt töölt siirdusin sotsiaalvaldkonda. Olin juba eelnevalt otsustanud, et kui selline võimalus tuleb, siis võtan selle vastu. Tahtsin küpses eas, midagi väga pragmaatilist teha- tahtsin teha head. Nüüd olengi ehitanud üles täiesti uue hooldekodu, mis on esimene erahooldekodu Saaremaal.

Saaremaa Südamekodu on veidi üle aasta vana. Tänaseks on meil teenusel 55 klienti- enamuses eakad aga on ka erihoolekande kliente. Olen õnnega koos, et olen leidnud meeskonda 20 suurepärast kolleegi. Kõik hooldajad peale ühe on läbinud või läbimas hooldaja koolitust. Ise olen sellel aastal jõudnud lõpusirgele kahe erineva koolitusega: õppisin hooldekodude sisekoolitajaks dementsusteemadel ja perelepitust.