Segakoor Sauer Haapsalu raudteejaamas.                Foto: Anneli Tarkmeel

Koguduse segakoor Sauer külastas oma traditsioonilise sügisese väljasõidu raames Ridala kogudust. Väljasõit kestis kaks päeva ning algas 30. septembril.
Laupäeval astusime sisse Hanila kirikusse, uudistasime Karuse kirikaeda, kõndisime üle Kassari silla, vestlesime Puise sadamas kapten Taavi Suitsbergiga, mõtisklesime 1944. aasta septembris kodumaalt põgenenud eestlastele pühendatud mälestusmärgi juures ning nautisime lahket vastuvõttu Põgari-Sassi palvemajas, kus 1944. aasta 22. septembril pidas oma viimase istungi Otto Tiefi valitsus.
Pühapäeval, 1. oktoobril ja rahvusvahelisel muusikapäeval, vaatasime üle Haapsalu Toomkiriku ja Ilon Wiklandi muuseumi, misjärel sõitsime Cyrillius Kreegi sünnikohta, et avaldada austust tema loomingule, kus on tähtis koht ka vaimulikel rahvaviisidel.
Suur tänu Ridala kogudusele, kes kostitas meid supi ja koogi-kohviga. Lauluga kaasateenimine oli meie koorile seekord ka väga eriline, auväärne ja vastutusrikas. Jutluse asemel kõlaski segakoori laul ning et kiriku organist oli haigestunud, tuli eriti hoolikalt kõik koraalid ja liturgilised viisid a cappella kaasa laulda.
Oli taaskord õnnistatud ja hingekosutav koorireis!
Segakoor Cyrillus Kreeki sünnikohas.