Piiskop Joel Luhamets Kuressaares                                 Foto: Anti Toplaan
Neljapäeval 7. detsembril kell 16.00 toimub Kuressaare Laurentiuse kirikus Saarte praostkonna päeva raames armulauaga jumalateenistus, kus jutlustab ja armulauda pühitseb Kuressaare endine õpetaja ja piiskop Joel Luhamets. Jumalateenistuselt teenivad kaasa praostkonna vaimulikud ning laulab ansambel.
Eelolev jumalateenistus on üks viimaseid kordi, mil Joel Luhamets teenib ametisoleva piiskoina kaasa Kuressaare jumalateenistusel kuna ta siirdub emerituuri oma 72. sünnipäeval 19. märtsil 2023 aastal mille puhul toimub Tartu Pauluise kirikus tänujumalateenistus.

EELK Kirikukogu valis uuteks kiriku piiskoppideks Usuteaduse Instituudi rektori Ove Sanderi, Viljandi Jaani koguduse õpetaja, praost Marko Tiituse ja Kuressaare koguduse õpetaja, praost Anti Toplaane.

Uute valitud piiskoppide piiskopiordinatsioon toimub Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus 23. märtsil 2024 aastal kell 12.00 ja piiskop electus Anti Toplaane ametisse seadmise jumalateenistus toimub Kuressaare Laurentiuse, kui uue piiskopi katedraalkirikus, Taevaminemispühal 9. mail 2024 aastal kell 12.00