Jumalateenistusel laulsid koos Flensburgi ja Kuressaare koguduste koorid. Foto: Irina Mägi
Saaremaal viibib esmakordselt visiidil praostkonna sõpruspiirkonna Flensburgi linna Püha Jüri koguduse kantorite koor dirigent Klaus Ulrichi juhendamisel, kes osalesid pühapäevasel jumalateenistusel Kuressaare ja Püha kirikutes. Kuressaares lauldi koos Kuressaare koguduse segakoor Saueriga Anneli Tarkmeele juhatusel, kellele anti jumalateenistuse lõpus üle EELK Tänukiri koorimuusika edendamise eest.

EELK kõrge tunnustuse pälvisid ka erivajadustega laste- ja noortetöö tegijad, kellest Virge Nemvaltsile omistati EEELK aukiri liikumise Usk ja Valgus vedamise ja Tiina Oolule EELK tunnustusmärk erivajadustega inimeste teenimise eest üle Eesti. Viimased tunnustused anti täna peapiiskopi poolt üle üle Tallinna Toomkirikus.

Kuressaare ja Püha kirikutes jutlustas täna Flensburgi Püha Jüri koguduse pastor Stefan Heinrich. Külaliste visiit jätkub Saaremaal kuni kolmapäevani, mille raames toimub teisipäeval 17.10 kl.18.00 koos segakooriga Sauer kontsert Kuressaare Laurentiuse kirikus.