Saku koguduse aktiiv ja saarlased osaduspäeva õhtul       Foto: A.Toplaan
Neli erinevat Eestimaa kogudust tähistasid Taasiseseisvumise 32. aastapäeva osadus- ja motivatsioonipäevaga Saku Toomase koguduses.
Eestile olulisel aastapäeval võõrustas Saku uues kirikus jumalateenistusel kohalik kogudus oma eestpalvekogudust Jämaja ning lisaks Püha ja Kuressaare koguduse töötegijaid ja usaldusisikuid.
Kõigile teenistusest osavõtjatele oli kaetud ühine kohvilaud mille järel tutvustas koguduse õpetaja Magne Mölster külaliste kiriku erinevaid ruume ja kasutust.
Pärast ühist tutvumist ning esimest vestlusringi, jaguneti erinevatesse töötubadesse, kus jagati oma kogemusi ja tähelepanekuid neljas koguduseelu valdkonnas, nagu laste ja noortetöö, jumalateenistus ja muusika, juhtimine ja majandus, leeritöö ning diakoonia ja hingehoid. Töötubadele järgesid rühmatööde kokkuvõtete tegemine ning olulise esiletoomine. Siinkohal võib Saku näitel esile tuua mõnda tavapärasest eristuvat töövaldkonda nagu noorte ja nende perede poolt hästi vastu võetud beebide lauluring ning noortele suunatud discolfi või jalgpalli harrastamine. Kogudusega vastselt liitununutel on võimalk valida endale meelepärane tegevusvaldkond või osaleda väikegruppide töös.
Saku kogudus on vaatamata oma noorusele üks kiiremini kasvavaid Eesti kogudusi, kus on oma vaimuliku kodu leidnud mitmed kohalikud inimesed, kelle hulgas on palju lapsi ja noori. Tallinna lähiümbruse kiiresti kasvava keskusena on Saku kogudus andmas sinna elama asunud inimestele võimaluse kujundada oma identiteet ja traditsioonid ning Tallinna kesklinna asemel kogeda koguduse osadust oma kodulähedases kirikus. Misjonärist koguduse õpetaja ja juhatuse eesmärgiks on kujundada Saku koguduses hästi toimetulev ja elav osaduskond milleks annab lootust valdavalt noortest tegusatest inimeste koosnev juhtkond ning hiljuti koguduse valitud abiõpetaja Ariel Süvari.
Saarlased on tänulikud nii kehakinnituse kui ennekõike paljude huvitavate vestluste ja elava näite eest, kuidas igale kogudusega liituvale inimesele on püütud anda oma jõukohane ülesanne ja rakendus. Saku kogudus mõtleb koguduse kasvule ja tulevikule ka kaugemas vaates. Näiteks kavandatakse sügisel tulevaste koguduse juhtimise põlvkonna koolitamist.

Julgustav on näha kogudust kus iga liige saab olla osa uute algatuste juures, millest näitena on koostöös kohaliku Kaitseliidu organisatsiooniga kus kohalikud kogunesid õhtusele aktusele, kus kiriku uued tornikellad lõid esimest korda meie Taasiseseisvumise auks iseseisvusdeklaratsiooni vastuvõtmise hetkel kell 23.15 32. kellalööki.