Eesolevate pühade ajal tuleb kirikukülastajatel arvestada Vabariigi ja kirikukuvalitsuse kehtestatud tingimustega.


Jõulu- ja aastavahetuse sündmuste kirikukülastuste puhul tuleb silmas pidada, et üle Eesti hakkab kehtima jõululaupäevast, 24. detsembrist kuni 17. jaanuarini jumalateenistuste ja usuliste talituste puhul 50-protsendilise ruumitäituvuse piirang, et vältida koroonaviiruse leviku ohtu jõulupühade ajal. 
Kuressaare Laurentiuse kiriku puhul tähendab see, et kirikusse lubatakse maksimaalselt kuni 225 inimest. Jõululaupäeval on kirik külastustest avatud alates 15.00, mil kõlab vaikne jõulumuusika ning kirikus on soovijatel võimalik süüdata küünlaid ja vaadata koos lastega jõulusõime. Kirikusse sisenemisel palume kanda maski
Jõululaupäeval on kirikus kaks jumalateenistust kell 17.00 ja kell 19.00. Kuna tavapäraselt on rahvarohkem teenistus neist esimene, palume sellel aastal planeerida kirikukülastust, kas jõululaupäeval kell 19.00 algaval teenistusel või esimesel jõulupühal 25. detsembri hommikul kell 11.00.

Armulauaga jumalateenistustel nagu 1. Jõulupühal, aasta viimasel pühapäeval ja vana-aasta õhtul, kasutame kirikus armulauale tulekul omavahelist distantsi ja väikeseid peekreid või nende mittekasutamisel võtame armulauda vastu karikassa kastetud armulaualeiva näol. Vana-aasta hilisõhtul kell 22.00 toimub kirikus muusikaline palvus, kus teenib abiõpetaja Tiina Ool.

Koguduse kantseleid on vana- aasta sees avatud 23.12 kuni 17.00-ni, 28.-30. detsembril 10.00-17.00. Uuel aastal on koguduse kantselei avatud E-N 10.00-17.00

Soovin kõigile õnnistatud jõulupühi ja turvalist aastavahetust!

Anti Toplaan
koguduse õpetaja